Hakkında

Topoğlu Holding

1981 yılında inşaayi faaliyetlerine İstanbul Şişli bölgesinde başlayan Davut Topoğlu Holding ‘in kurucusu ve halen yönetim kurulu başkanı olan Davut Topoğlu, 1992 yılında şirketleşmiş ve Topoğlu İnşaat markası altında faaliyetlerine kurumsal olarak devam etmeye başlamıştır.

Özellikle Teşvikiye , Nişantaşı , Osmanbey gibi İstanbul ‘un hem konut hem de iş konusunda önde gelen semtlerinde yaptığı yapılar ile bölgesinde bilinen , güvenilir bir şirket olmuştur. Yaptığı yapılarda bölgede yaşayan insanların ihtiyaç ve istekleri iyi analiz etmesi , semtin mimari ve kültürel tarihine uygun projeleri üretebilmesi ve yapılarda kullanılan malzemelerin modern, sağlam ve çevreye duyarlı ürünlerden seçmesi sebebi ile de bölgenin önde gelen inşaat firması olmuştur.

2014 senesinde “Dünyanın en sağlıklı binası “ konsepti ile Türkiye’nin ilk doktor muayenehane merkezini olan Vital Fulya Plaza’ yı hizmete açmış ve 70’in üzerinde hekime muayenehane hizmeti vermeye başlamıştır. Aynı yıl ayrıca Vital Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ve Vital Yönetim hizmetleri şirketlerini kurarak bünyesine dâhil etmiştir.

2019 yılında ise turizm firması olan Vital Otel turizm A.Ş. yi kurarak Fulya’da yılda ortalama 40.000 misafirin konaklayabileceği ilk otelini hizmete açmıştır.

Bugün bünyesinde sağlıktan turizme, inşaattan yatırıma uzanan pek çok alanda hizmet veren Davut Topoğlu Holding, yerli sermayesi ile büyümeye ve ülkemize hizmet etmeye devam etmektedir. Temelinde çalışmak, çalışırken istihdamı arttırmak olan Davut Topoğlu Holding hedefindeki projelerini hayata geçirmek için tüm gücü ve tecrübesiyle yoluna devam etmektedir.